Online poradna

Volejte po zakoupení kreditu
Pošlete SMS na 903 55 60 - 60 Kč/SMS

Poradci právě online

Petra

Petra

Tarot, numerologie, SRT, reiki

Jsem online - volejte
Pošlete SMS ve tvaru
SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60
Carol

Carol

Astrologie, numerologie, karty

Jsem online - volejte
Pošlete SMS ve tvaru
SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60
Olga

Olga

Terapie, Shamballa, Merkabah

Jsem online - volejte
Pošlete SMS ve tvaru
SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60
Věra

Věra

Astrologie, numerologie

Jsem online - volejte
Pošlete SMS ve tvaru
SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60
Kateřina Marie

Kateřina Marie

Astrologie

Jsem online - volejte
Pošlete SMS ve tvaru
SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60
Agnes

Agnes

Astrologie, psychomantie

Jsem online - volejte
Pošlete SMS ve tvaru
SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60

Kůň

Čínský horoskop je odlišný od našeho západního horoskopu. Je to dáno jiným způsobem života a kulturními rozdíly kontinentů a národů. Pro čínský horoskop je také důležité datum narození, ale jeho zpracování a výklad je jiný. Obsahuje dvanáct znamení, podobně jako západní horoskop. Na rozdíl od něj ale každé čínské znamení, zvíře, vládne celému roku, nikoli jen měsíci. K tomu navíc přistupuje pět živlů. Každý rok je určitým živlem ovlivněn. Čínský rok je proti našemu kalendáři posunutý, začíná přibližně na přelomu ledna a února. V sérii článků si přiblížíme charakteristiky znamení čínského horoskopu.

Kůň v čínském horoskopu

Roky koně: 1954, 1966, 1978, 1990, 2002
Čínské jméno: Ma
Odpovídající měsíc: červen
Živel: Oheň, Jang

Sibyla vesteni vyklad karty tarot online telefon budoucnost vestba horoskop numerologie astrologie

Kůň jako osobnost

Kůň je společenský a soutěživý, bere na sebe úkoly, aniž by nad tím dvakrát přemýšlel. Úspěch je totiž nutná podmínka. Miluje lidský kontakt, ale hrdost mu brání, aby si nechal nasadit opratě na krk, a to ani od milovaných osob. Za jeho pobaveným úsměvem se skrývá nesnášenlivý a trochu sobecký duch.

Má ohromnou schopnost táhnout za sebou davy. Neumí prohrávat, je rozhodnutý držet se vždy v první linii, očekává potlesk a souhlas. Je elegantní a rafinovaný, ale stejně tak impulzivní. Cítí se šťastný, pouze pokud má absolutní svobodu. Jeho ideálem je snadný život, dobrodružný a nepředvídatelný, bohatý na cestování a na překvapení. Z každé situace dokáže vytěžit to nejlepší. Pokud jde o spravování peněz, Kůň se ukazuje jako velmi šťastný, také proto, že se dokáže obklopit vhodnými osobami a okolnostmi.

Je inteligentní a brilantní, mluví jako lavina, ale vždycky říká zajímavé věci, i když často přeskakuje k unáhleným závěrům. Mezi intuicí a následnou konkrétní akcí je jen vteřina. Kůň dokáže všechno, a to mu přináší mnoho závisti i rivalů. Může být napadaný z mnoha směrů, a může odrážet útoky s nejmenší opatrností. Jeho nadšení ho často vede k chybným krokům. Neumí naslouchat a velmi těžko udrží tajemství. Když ho chytne rozmar, stává se zbrklý a úporný. Je stejně explozivní ve smíchu, stejně jako ve vzteku.

Rychlý, ale vždycky elegantní ve svých pohybech, miluje hlučnou zábavu, divadlo a sport. Věří v sebe, a nikdy ne v druhé. Očekává, že se kolem něho bude všechno točit, a když věci nejdou podle jeho plánů, otočí se a běží pryč, aby si našel více vděčné publikum. Má mnoho přátel, známostí a flirtů, ale s nikým nejde do hlubších vztahů. Jeho slabou stránkou je neschopnost dlouhodobého plánování.

Kůň a práce

Pokud chce uchránit své profesionální schopnosti a nezničit si příležitosti, potřebuje široké a volné prostory, kde se může projevit. Námaha ho neděsí, naopak přitahuje. Jeho nadšení vyniká ještě víc, když se může předvádět na více frontách současně, a sám rozhoduje o rychlosti a způsobu práce. Do profese vkládá energii, ale odmítá pravidelnou pracovní dobu. Kancelářské zdi jsou pro něho příliš těsné, a není pro něho nic horšího než zvyklosti a nuda.

Sám se chce poměřit v běhu a v překážkách, a překypuje nápady. Pokud ho nějaký projekt zaujme, je schopný na něm pracovat ve dne v noci. Nesnáší být nečinný ani o minutu víc, než je nezbytně nutné. Oblasti, ve kterých se ideálně projeví, a neztrácí motivaci, jsou medicína, turismus, divadlo, vydavatelství, kadeřnictví, a také, jelikož má silné svaly a atletický temperament, jakákoli sportovní aktivita s intenzivním trénováním, které potřebuje, aby si vybíjel stres.

Sibyla vesteni vyklad karty tarot online telefon budoucnost vestba horoskop numerologie astrologie

Kůň a láska

Kůň je nezávislý a nepředvídatelný, ale velice upřímný. Lásce jde vstříc s nadšením, ale stabilní vztahy mu přináší útrapy, a proto často mění svoji cestu. Počáteční žár ho rozněcuje k přehnanému mluvení. Prohlašuje se za ochočeného, připraveného nechat si nasadit ohlávku. Ale běda, pokud ho vezmeme vážně. Blafuje sám sebe, je příliš svobodný, aby se nechal omezit ve svém klusu směrem, kam ho vede okamžitá vášeň, a rychle zapomíná na dané sliby.

Je vášnivý a ohnivý, miluje dobývání, ohlušuje svoji kořist zamilovanými řečmi, ale samotného ho to brzy unaví. Je jako na houpačce, létá mezi vášní a egoismem. Jeho cílem je vztah intenzivní, ale ne trvalý. Na druhou stranu neničí partnera podezíráním a žárlivostí. Jakmile je ale zamilovaný, vyžaduje maximální poslušnost a lásku, a pokud ji nedostane, stává se agresivním. Potěšení ze svobody a odpor k závazkům ho dlouho chrání před svazky. Miluje zábavu, překvapení, kolotoč vášnivých románků a pikantních rozptýlení, kde je více pepře než medu.

Vztahy

Je odborníkem na nezávazné hry. Spouští jiskry s prchavým Drakem a s dominantním a mocným Tygrem. Blýskavý, ale neklidný vztah má s Kohoutem a také s Koněm, se kterým kromě úletů kluše bezstarostně stejným směrem. Už ne tak hladce to jde se Zajícem, Buvolem, Krysou a Hadem, kteří jsou příliš chladní a vzdálení jeho životnímu stylu, než aby s ním mohli sdílet nejmenší pošetilost. To samé platí i pro Opici, která je plná třpytu a laku, pod nimiž se ale skrývá spíše plytkou přitažlivost. Může být naopak šťastný s Vepřem, se kterým sdílí lásku k otevřenému prostoru, a také s něžnou a chápavou Kozou. A nakonec také se Psem, který je dostatečně věrný a domácký, a tak může vyhladit jeho ostré hrany, a zchladit jeho žár do vcelku nerezavějícího vztahu.

Sibyla vesteni vyklad karty tarot online telefon budoucnost vestba horoskop numerologie astrologie

Kůň podle živlů

Dřevo

Přátelský, spolupracující, nejméně netrpělivý ze všech typů Koně. Je zábavný a hyperaktivní. Brilantní řečník, zaměřený na nezávislost a pokrok. Cítí se skvěle mezi lidmi, kteří mu projevují obdiv a sympatie. Vrozený optimismus mu vždy přináší dobrý důvod ke smíchu, i v nejčernějších chvílích. Miluje velké změny, tvorbu, cestování.

Oheň

Tento Kůň je explozivní nadšenec, plný magnetismu, ale je nestálý a roztěkaný, plýtvá energií do akcí, které nemohou dopadnout. V lásce je to neúnavný přelétavec, okouzlující a náladový, stále na lovu nových silných emocí. Je nezávislý a odhodlaný řídit si svůj život, netoleruje dohled shora, ani brzdy a bariéry jeho rozhodnutím.

Země

Je pomalejší a více stabilní, ale vždy velmi rozhodný, neklade velký odpor autoritám. Jeho silnou stránkou jsou finanční investice, které dokáže řídit na dálku, aniž by jedinkrát chybil. Škoda, že si bere ke žvýkání příliš velká sousta, a bere na sebe odpovědnost větší, než na kterou stačí, a tak riskuje, že padne k zemi ze stresu.

Kov

Je to jednoznačně nejbujnější Kůň, tulák s hlavou plnou stovek plánů, lásek a cest. Jenže jeho egoismus, paličatost a nesoudržnost dělají vztahy s ním velmi obtížné. A to také proto, že tento Kůň vyniká nedostatkem metodičnosti a odpovědnosti, je tolik neklidný a touží po výzvách. Ale v případě porážky všechno dává do pořádku, a má vždycky nějaký geniální nápad jak se dostat z problémů.

Voda

Je veselý, elegantní, přizpůsobivý, je to nejvíce intelektuální Kůň, ale také nejvíc neklidný. Zbožňuje cestování a dobrodružství, a stejně tak miluje pohodlí luxusních hotelů. Jeho vítěznou zbraní je přátelská a živá konverzace. Má velký talent pro improvizaci, často mění nápady, umí bavit sebe i druhé. Je skvělý herec, rád dělá ironické vtipy i sám na sebe. Nesnáší dlouhodobé plány a programy.

Sibyla vesteni vyklad karty tarot online telefon budoucnost vestba horoskop numerologie astrologie

Barvy: červená, oranžová
Kameny: rubín spinel, ohnivý opál, granát, červený jaspis
Směr, kterým se vydat: jih
Šťastné roční období: léto
Citlivé orgány: srdce, tenké střevo
Oblíbená chuť: hořká
Slabá stránka: přehnané nadšení
Rostliny: palma, pomerančovník
Vůně: citrusy
Šťastná místa: prostředí divadel, prázdninová místa, stadiony, sportovní hřiště

Autor: Alena Meleová

Předměty s tematikou feng-shui můžete koupit v našem e-shopu.

Sibyla vesteni vyklad karty tarot online telefon budoucnost vestba horoskop numerologie astrologie

sibyla tarot