Online poradna

Volejte po zakoupení kreditu
Pošlete SMS na 903 55 60 - 60 Kč/SMS

Poradci právě online

Carol

Carol

Astrologie, numerologie, karty

Jsem online - volejte
Pošlete SMS ve tvaru
SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60
Ondřej

Ondřej

Psychotronická diagnostika

Jsem online - volejte
Pošlete SMS ve tvaru
SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60
Alena

Alena

Astrologie, numerologie

Jsem online - volejte
Pošlete SMS ve tvaru
SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60
Iris

Iris

Tarot, kyvadlo, i-ťing

Jsem online - volejte
Pošlete SMS ve tvaru
SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60
Adam

Adam

Astrologie, tarot, regrese

Jsem online - volejte
Pošlete SMS ve tvaru
SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60
Karel

Karel

Astrologie, numerologie, reiki

Jsem online - volejte
Pošlete SMS ve tvaru
SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60

Bachova květová terapie

BACHOVA KVETOVA TERAPIE,LECIVA SILA ROSTLIN,BACHOVI ESENCE,PSYCHIKA HARMONIE

Vynálezcem Bachovy květové terapie, jak název napovídá, je anglický homeopat, bakteriolog, autor mnoha lékařských a spirituálních knih doktor Edward Bach (1886 – 1936). Zkoumání vztahu mezi psychikou člověka a stavem jeho fyzického těla bylo základním tématem jeho bádání a úsilí na poli lékařství. Většinu svého života se doktor Bach věnoval objevování a poznávání souvislostí mezi náladami, emocemi člověka a jeho nemocemi.

Psychika ovlivňuje tělo

Na základě svých terapeutických zkušeností a pozorování doktor Bach zjistil, že mezi duševním stavem a reakcí fyzického těla existuje přímá spojitost. Došel k přesvědčení, že vyřeší-li se problém na úrovni duševní, psychické a dojde-li ke změně postojů v mysli člověka, organismus rozpozná změnu a spustí samoléčebný proces, který obnoví stav přirozené rovnováhy, tedy navrátí zdraví.

Léčivá síla rostlin

Doktor Edward Bach byl velkým milovníkem přírody. Strávil v ní mnoho času a díky svému daru vysoké senzitivity a značně rozvinuté intuice snadno rozpoznal energetické vibrace rostlin a jejich specifické působení na člověka. Jako bedlivý a bystrý pozorovatel došel k poznání, že mnohé rostliny disponují energiemi, které na úrovni vibrací odpovídají lidským postojům a náladám, a jsou i schopny tyto vnitřní duševní stavy usměrňovat. V rostlinách našel sílu, kterou příroda poskytuje člověku, aby žili v harmonii se sebou samým a tím pádem i se svým okolím. Z vybraných rostlin tedy začal extrahovat esence, které používal buď samostatně či ve směsích, v závislosti na diagnóze konkrétního pacienta.

sibyla tarot karty online vesteni vyklad telefon horoskop

Bachovy esence a jejich účinek na člověka

Bachovy esence nejsou lékem v klasickém slova smyslu. Neodstraní ani nezmírní příznaky nemoci, nezastaví bolest. Bachovy esence fungují na zcela odlišném přístupu. Roztoky v sobě nesou informace získané z rostlin, údaje o přirozeném stavu rovnováhy a zdraví. Tytéž informace jsou už od narození vlastní každému člověku. Pokud vznikl zdravotní problém, ukazuje nám to, že někde na úrovni duše a psychiky došlo k vychýlení od přirozeného stavu, k disharmonii, dekompenzaci. Naše vlastní informace o stavu zdraví je vyvedena z rovnováhy, něco nefunguje správně, což má za následek problém na tělesné úrovni.

Informace vedou k harmonii

Užívá-li pacient Bachovy esence, informace z rostlin zamíří přímo do místa disharmonie, kde aktivují jeho vlastní informace o stavu zdraví. Tímto způsobem se člověk začne vracet do rovnováhy. Uzdravuje se na všech úrovních současně. Zde je patrný rozdíl mezi celostním způsobem léčení a moderní medicínou, která léčí člověka pouze na úrovni tělesné a duševní oblast opomíjí. Prvotní příčinu, která vznikla na duševní úrovni, moderní medicína nebere v potaz, proto se zdravotní problém po čase znovu vrací.

Bachův odkaz

Dr. Edward Bach zemřel v roce 1936 a zanechal po sobě své celoživotní dílo, jednoduchý a účinný návod, jakým lze uzdravit duši i tělo za pomoci těch nejpřirozenějších ingrediencí z dílny Matky Přírody. Nemoc není trestem, pouze voláním naší duše o pomoc. Nemoc může být i naším přítelem, protože nám pomáhá změnit naše postoje a hodnoty. Nemoc je tu proto, aby nás přivedla zpět do rovnováhy a přirozenosti, od které jsme se odklonili.

Autor: Lenka Pragerová

Bachovy květové esence můžete koupit v našem e-shopu.

sibyla vesteni karty tarot online vyklad telefon

sibyla karty tarot vesteni telefon online vyklad horoskop