Online poradna

Volejte po zakoupení kreditu
Pošlete SMS na 903 55 60 - 60 Kč/SMS

Poradci právě online

Adam

Adam

Astrologie, tarot, regrese
Jsem online - volejte
Nebo mi pošlete SMS ve tvaru SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60
Petra

Petra

Tarot, numerologie, SRT, reiki
Jsem online - volejte
Nebo mi pošlete SMS ve tvaru SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60
Carol

Carol

Astrologie, numerologie, karty
Jsem online - volejte
Nebo mi pošlete SMS ve tvaru SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60
Agnes

Agnes

Astrologie, psychomantie
Jsem online - volejte
Nebo mi pošlete SMS ve tvaru SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60
Iris

Iris

Tarot, kyvadlo, i-ťing
Jsem online - volejte
Nebo mi pošlete SMS ve tvaru SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60
Kateřina Marie

Kateřina Marie

Astrologie
Jsem online - volejte
Nebo mi pošlete SMS ve tvaru SIBYLA text otázky
na číslo 903 55 60

Cestou hvězdy

Víte o tom, že jste Hvězda? Že jsou vaše možnosti ve skutečnosti neomezené? Každý člověk je hvězda. Jenom o tom většina lidí neví nebo nechápe, jak to uchopit, jak s tím naložit, jak to použít. Nejdříve to zkouší rozumem, chtěním rozumu, ambicemi rozumu, úspěchem skrze touhy a mnoho dalších podobných alternativ vzešlých z rozumu. Ovšem všechny tyto cesty (cesty rozumu) se vždy nakonec rozsypou, dostanou se do propadu. Každý člověk, ať chudý či bohatý, úspěšný, či méně úspěšný, to zná. Každá cesta má svůj vývoj. Možná si myslíte, že bohatí a úspěšní lidé to tak nemají, ale je to jen kvůli tomu, že neznáte celý jejich příběh, jen část vytrženou z kontextu. Zmíněné chtění, touhy lidského rozumu, jsou spojeny s emočními výkyvy rozumu. Nadšení - zklamání, vzestup a pád, jedná se o kontrast duality.

Jiná cesta

Naštěstí si můžete vybrat jinou cestu. Cestu mimo dualitu a s ní spojené emoční výkyvy, zklamání, nadšení a s tím ruku v ruce jdoucí utrpení. Dualita je v podstatě dobrodružná, ale tato druhá cesta, jdoucí mimo dualitu, je mnohem dobrodružnější. Navíc na ní neexistuje možnost rozsypání a utrpení! Na této druhé cestě každý pochopí, že ve skutečnosti je hvězdou, zářivou, jako samo slunce, a že může být na výsluní. Ne na pár měsíců či let, ale natrvalo. Pokud kráčíte touto druhou cestou, pak vám „status hvězdy“ nikdo nemůže vzít, neboť je vaší podstatou. Zdá se vám to jako sci-fi? Pak vězte, že tak soudí pouze váš rozum.

Každý člověk může být výjimečný už jen proto, že prostě výjimečný je.

Arcana - článek hvězda

Co milujete?

Člověk je syntézou mnoha schopností a dovedností (a to téměř 90 % z nich je neodhalených). Kromě těch všeobecných má každý jedinec ještě své vlastní, osobní rozvinuté schopnosti – talenty, díky nimž zjistí, co miluje. Ne to, KÝM je. To, co milujete, nedefinuje to, kým jste. Nejste tím, co milujete a nejste ani tím, co děláte. Jste mnohem víc! Jste hvězdou, úplně každý z Vás, a projevit tuto hvězdu můžete právě skrze činnosti, které milujete. Není to o profesi, ani o jiných lidech. Jde o váš vlastní jedinečný způsob uvědomělého sebevyjádření (jak mluvíte, jak se oblékáte, jak reagujete…). K uvědomělosti se člověk propracovává postupně, skrze vědomou činnost. A uvědomovat si, co právě dělám, může člověk pouze díky své vnímavosti a všímavosti.

Uvědomování pomocí soustředění rozumu

Být stále ve stavu uvědomování si je těžké, je to dřina. Pokud jste již někdy zkoušeli uvědomovat si, co říkáte a co děláte, tedy všímat si - skrze svůj rozum, byli jste unavení. Soustředění se pomocí rozumu je velmi náročné, končí vaším vyčerpáním (psychickým i fyzickým). Rozumem nelze pobývat v přítomnosti! Být vnímaví a všímat si můžete jen tehdy, když se zastavíte anebo zpomalíte. Pak dovolíte sobě samému přestat věřit svému rozumu. Dovolíte si vnímat pochody uvnitř sebe samého bez posuzování, domněnek a závěrů.

Uvědomování pomocí vnímání tady a teď – pozorování příběhu

Zkuste to jinak. Zkuste vnímat a POZOROVAT  PŘÍBĚH - například ten, co se odehrává uvnitř vašeho těla. Zkuste vnímat, co cítíte, když se podíváte anebo si představíte nejoblíbenější osobu či činnost v životě. Nedělejte žádné závěry, nevytvářejte si žádné domněnky. Vnímejte a pozorujte příběh svých pocitů, nezastavujte tok, nezaměřujte se na detaily, nehledejte začátek ani konec příběhu (jak vám velí rozum), protože ten příběh je nekonečný! Ve skutečnosti totiž žádný konec ničeho neexistuje.  

Arcana - článek hvězda

Příběh bez konce

Když tedy budete pozorovat - vnímat příběh a nebudete se zabývat jeho neexistujícím koncem, uvidíte, jakým směrem se příběh pocitů natáčí, co se proměňuje, co se pozměnilo. Pokračujte v pozorování. Jakmile objevíte alespoň 2 - 4 změny ve svém příběhu a v pocitech, pochopí i váš rozum, že příběh žádný konec nemá. Ve skutečnosti je to jen váš rozum, který se snaží něco posuzovat, mít na něco názor, domnívat se, činit závěry, končit příběh. Vy sami, svým rozumem tedy ukončujete nějaký příběh, který však ve skutečnosti žádný konec nemá, pokračuje dál, mění se, transformuje, a je pouze problémem vašeho rozumu, že je přesvědčen o tom, že skončil. Co se ve skutečnosti děje je to, že jste svým rozumem vystoupili z proudu vašeho příběhu a vstoupili do svého rozumu. Zde se přehrabujete v posudcích a předpokladech, které jsou však jen domněnkami (o tom, co se děje a bude dít v příběhu, ze kterého jste ovšem právě vystoupili).

Utrpení z rozumu

Tímto posuzováním a hodnocením a přehrabováním se v různých neexistujících alternativách, které mohou a nemusí ve vašem příběhu figurovat, člověk trápí sebe samého. Namísto toho, aby se dozvěděl, jak příběh pokračuje, drží se křečovitě svého rozumu, a udržuje sám sebe vně svého vlastního příběhu. Tohle všechno se děje kvůli posuzování rozumu a následnému navazujícímu emočnímu výkyvu, který pramení z toho, jak jste posudek pojmenovali. Emoční výkyv může vypadat jako nadšení stejně tak, jako emoční výkyv strachu. Záleží na posudku, který vyvodil váš rozum. Rozum není nic jiného než nástroj vašeho ega. A ego žije vždy v dualitě.

Co si vyberete?

Záleží zcela na vás, zda raději budete věřit svému rozumu, jeho domněnkám a iluzím, posuzovat, podléhat emočním výkyvům, způsobovat si zklamání a utrpení, žít mimo svůj příběh, nebo budete svůj příběh skutečně žít - půjdete cestou hvězdy. Je to tak, že zkrátka musíte mít svůj rozum pod kontrolou, musíte jej znát a musíte jej umět odložit, abyste viděli pokračování svého příběhu. Když budete svůj příběh pozorovat, pak uvidíte a poznáte, že jste skutečně hvězda a jaká konkrétně. Uvidíte a ucítíte, jak záříte. Jakmile objevíte, kým jste, můžete učinit svůj nejdůležitější krok – odbočit na druhou cestu, kde nejsou krachy, na dobrodružnou cestu bez výkyvů duality, bez střídání nadšení a zklamání, štěstí a utrpení. Tato druhá cesta samozřejmě není stále stejná, mění se. Zažijete na ní aktivní posuny a poté fáze zkoumání, následované dalšími fázemi posunu. Jakmile dojde k pochopení, následuje další aktivní posun. Pak se člověk opět na chviličku pozastaví, aby pochopil, kudy kráčet dál, aby nezabloudil do zmatku.

Cestou hvězdy - Arcana článek

Cesta hvězdy

Pakliže jste si vybrali cestu hvězdy, vzdejte se rovnou všech omezení, což jsou všechna vaše přesvědčení. Přesvědčení vytvářejí ve vašem podvědomí právě ty typy programů, které přitahují do vašeho života největší utrpení. Pochopte, že přesvědčení je vlastně pouze věta. Zformulujte ji. Například: „tráva je fialová“. Dokud tomu budete věřit, bude toto přesvědčení ve vašem podvědomí fungovat. Pokud připustíte, že to může být i jinak, vykročíte směrem k nalezení pravdy, už nemáte přesvědčení. Takto je to jednoduché. Stejným způsobem můžete změnit i pohled na vás samotné. Zkuste si pro začátek připustit, že to s vámi může být jinak, než tak, jak jste zvyklí o sobě přemýšlet a vnímat se. Najděte ty domnělé pravdy – ta přesvědčení o sobě samých, která vás limitují, svazují, omezují váš neomezený potenciál hvězdy. Objevte svou hvězdu uvnitř sebe samých! Připusťte a uvěřte, že můžete dokázat zázraky tím, že v sobě tuto hvězdu objevíte. Vím, že ji všichni najdete. Někdo dříve a někdo později. Také Vám ji může ukázat ten, kdo ví, jak se to dělá. Vstupte na tuto druhou cestu, poznejte vlastní záři, objevte světlo uvnitř sebe samých! Máte v sobě energii Života a tato energie života je Světlem, které obsahuje váš vlastní úžasný příběh života. Poznejte jej z Lásky k sobě. Ať Vaše kroky provází nové dobrodružství z poznání nového života a nového druhu lásky - bezpodmínečné Lásky.

 

s láskou a úctou

Vaše Arcana